بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

آزادسازی نرخ فروش اوره بهترین رویداد ممکن برای پتروشیمی کرمانشاه

بورس۷:

دیروز نرخ محصولات پتروشیمی بر اساس ۹۵ درصد فوب خلیج فارس و دلار ۴۲۰۰ تومانی اعلام شد که به نسبت قیمت های گذشته بین ۱۰ الی ۲۰ درصد کاهش نشان می دهد .

300x190 - آزادسازی نرخ فروش اوره بهترین رویداد ممکن برای پتروشیمی کرمانشاه

شرایط چندان به سود گروه پتروشیمی نیست

سرایی مدیر فروش شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در این خصوص به بورس۷ گفت: قیمت پایه محصولات پتروشیمی بر اساس ۹۵ درصد نرخ FOB خلیج فارس و دلار ۴۲۰۰ تومانی تعیین شد و کاهش نرخ دلار سبب کاهش قیمت ها شد. ضمن اینکه درآمدهای صادراتی هم باید با دلار ۴۲۰۰ تومانی تبدیل به ریال شود که این شرایط چندان به نفع گروه پتروشیمی نیست.

نامه انجمن صنفی به گمرک به منظور نظارت بر روند صادرات

مدیر فروش شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در خصوص افزایش تقاضا در برخی محصولات در معاملات امروز گفت : افزایش تقاضا در برخی محصولات به ویژه محصولات پلیمری به سبب جذابیت قیمت ها ایجاد شد و به نظر می رسد بخشی از این تقاضا با هدف صادرات توسط عده ای با کارت بازرگانی شکل گرفته بود. البته امروز نامه ای از سوی انجمن صنفی به گمرک ابلاغ شده که با توجه به کاهش قیمت ها، گمرک بر روند صادرات نظارت داشته و مانع صادرات محصولات پتروشیمی با این روش شود. این اتفاق موجب کنترل تقاضا خواهد شد.

آزادسازی نرخ فورش اوره بهترین اتفاق ممکن برای پتروشیمی کرمانشاه

سرایی در خصوص بهترین اتفاق بهترین اتفاق ممکن برای پتروشیمی کرماشاه در ماه های آتی گفت : آزادسازی نرخ فروش اوره بهترین رویداد ممکن برای پتروشیمی کرمانشاه خواهد بود . در حال حاضر بخش قابل ملاحظه ای از اوره تولیدی، با نرخ تکلیفی به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی عرضه می شود و در صورتی که نرخ تکلیفی حذف شود و امکان عرضه اوره در بورس کالا با نرخ رقابتی فراهم شود، وضعیت سودآوری «کرماشا» و سایر تولیدکنندگان اوره متحول خواهد شد.

پایان مطلب

نوشته آزادسازی نرخ فروش اوره بهترین رویداد ممکن برای پتروشیمی کرمانشاه اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس۷٫ پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.