بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

اعلام آمادگی بیمه تعاون برای همکاری با خودروسازان

اعلام آمادگی بیمه تعاون برای همکاری با خودروسازان

دسته بندی : بورس تهران تاریخ : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

اعلام آمادگی بیمه تعاون برای همکاری با خودروسازان

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون در مورد پوشش خودرو سازان گفت: با توجه به اینکه در این بیمه‌نامه ما عرضه کننده هستیم و خریدار بیمه نامه متقاضی آن است، ما آمادگی لازم برای همکاری با خودروسازان داخلی را داریم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، یونس‌مظلومی، مدیرعامل شرکت بیمه تعاون در مورد اقدامات این بیمه در راستای عنوان سال نود وهفت گفت: با توجه به عنوان سال که حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است و اعتقاد ۱۰۰ درصدی، فعالیت جدیدی را به جز انواع بیمه نامه‌های موجود شروع کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در این طرح یک بیمه‌نامه ایرانی برای کالا و مشتری ایرانی صادر می‌کنیم، البته این بیمه‌نامه در تمام کشورها وجود داشته و موضوع جدیدی نیست.

مظلومی‌در توضیح این بیمه‌نامه گفت: بطور کلی برای کالاها دونوع بیمه‌نامه وجود دارد که اولین آن بیمه مسئولیت کالا یا محصول است که بر اساس آن اگر مشتری کالایی را استفاده کند و موجب خسارت به مشتری یا شخص ثالث شود، این بیمه خسارت مصرف کننده و شخص ثالث را پوشش خواهد داد.

وی ادامه داد: بیمه‌نامه دوم که برای کالای ایرانی در نظر گرفته شده است با نام تضمین کیفیت کالا است و براساس آن اگر مشتری کالایی را تهیه کند و آن کالا استانداردهای لازم را نداشته باشد، مصرف‌کننده می‌تواند با مراجعه به بیمه‌نامه خسارت خود را دریافت کند.

وی تصریح کرد: در این بیمه‌نامه کیفیت و استاندارد کالا در خط تولید، توسط کارشناسان ما بررسی می‌شود که در صورت تایید، تحت پوشش این بیمه نامه قرار خواهد گرفت و در صورت عدم تایید از پوشش آن خودداری می کنیم.

مظلومی در مورد صدور این بیمه نامه گفت: در این راستا چند بیمه نامه صادر شده و چندین تقاضا در حال بررسی است که در صورت تایید کیفیت لازم بیمه نامه آنها نیز صادر خواهد شد.

وی متذکر شد: این بیمه نامه در اکثر کشورها وجود دارد و ما نیز با تمرکز بر تولید ایرانی و کالای ایرانی است تا بتوانیم فرهنگ استفاده از کالای با کیفیت ایرانی را رواج دهیم.

مظلومی ادامه داد: با توجه به نقش کنونی کیفیت در مدل ارایه شده ، سعی می‌کنیم خود مصرف‌کننده کالای ایرانی را ترجیح و انتخاب کند.

وی در مورد علامت استاندارد کالا در این بیمه‌نامه گفت: داشتن علامت استاندارد جهت دریافت بیمه‌نامه ضروری نیست و در صورت تایید از شاخصها از جانب کارشناسان ما بیمه‌نامه صادر خواهد شد، واین شاخص ها بر اساس معیارهای بین‌المللی و داخلی ارزیابی خواهند شد.

مظلومی‌حق بیمه را اندک دانست و گفت: معمولا حق بیمه اندک خواهد بود و تاثیری بر قیمت کالا نخواهد گذاشت و از نظر ما تولیدکننده باید از سود خود کمی بکاهد که البته با افزایش فروش این موضوع نیز جبران خواهد شد.

وی افزود: هرچند تمرکز ما روی کالاهای خرد است اما می‌توانیم کالاهای صنعتی را هم پوشش دهیم.

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون در مورد پوشش خودرو سازان گفت: با توجه به اینکه در این بیمه‌نامه ما عرضه کننده هستیم و خریدار بیمه نامه متقاضی آن است، ما آمادگی لازم برای همکاری با خودروسازان داخلی را داریم.

وی تصریح کرد: اخیرا نیز تفاهم نامه‌ای با وزیر تعاون و رفاه اجتماعی داشته‌ایم که بر اساس آن مقرر شد، تسهیلات مناسبی را در اختیار شرکتهای تعاونی قرار دهیم.

وی یادآور شد: بیمه ما اولین بیمه‌ای بود که پس از برجام در بازار لویتز لندن برای بیمه فازهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی حضور داشتیم.

منبع: ایلنا

نوشته اعلام آمادگی بیمه تعاون برای همکاری با خودروسازان اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.