بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

افزایش نرخ دلار و تاثیر آن بر افزایش نرخ محصولات ایران خودرو

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

افزایش نرخ دلار و تاثیر آن بر افزایش نرخ محصولات ایران خودرو

ابوالفضل اسمائیل زاده معاون اقتصادی مدیر عامل ایران خودرو در خصوص افزایش نرخ دلار و تاثیر آن بر افزایش نرخ محصولات این شرکت گفت: به هر حال با افزایش نرخ ارز به تدریج باید شاهد افزایش قیمت محصولات باشیم.

به گزارش رادیوسهام ، رشد ۴۵۰تومانی ارز مبادله ای از۳۷۵۰به ۴۲۰۰ تومان موجب شد بسیاری از صنایع وابسته به واردات مواد اولیه با شوک قیمی مواجه شوند و حداقل به میزان افزایش نرخ دلار ، قیت محصولات خود را تعدیل کنند.

البته به گفته مدیران ایران خودرو ، این شرکت تاکنون با وجود افزایش قیمت ارز افزایش نرخی در محصولات نداشته ، ولی با توجه به افزایش محتمل قیمت مواد اولیه، رشد نرخ محصولات این کارخانه خودروسازی «دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد»

ابوالفضل اسمائیل زاده معاون اقتصادی مدیر عامل ایران خودرو در خصوص افزایش نرخ دلار و تاثیر آن بر افزایش نرخ محصولات این شرکت گفت: به هر حال با افزایش نرخ ارز به تدریج باید شاهد افزایش قیمت محصولات باشیم.

وی گفت: این موضوع طبیعی است که افزایش نرخ ارز موجب ، بالارفتن قیمت تمام شده محصولات وارداتی و CKDمی شود و روی قیمت ها تاثیر گذار خواهد بود.

اسمائیل زاده در پاسخ به این سوال که آیا در این مدت محصولات ایران خودرو افزایش نرخ داشته؟ گفت: تاکنون سیاستی برای افزایش نرخ نداشتیم ولی به هر حال در آینده این اثر افزایش نرخ خودش را در قیمت های محصولات نشان می دهد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به این که ایران خودرو مشمول ماده ۱۴۱نیست آیا برنامه تجدید ارزیابی دارایی ها دارد؟ گفت: واحد اقتصادی به دنبال راه حلی برای اصلاح ساختار هستند اما هنوز به نتیجه نرسیده اند که از چه مرحله ای استفاده شود و طی این روز های اخیر از آخرین وضعیت این برنامه اطلاعی ندارم.

اسمائیل زاده در خصوص وضعیت همکاری و یا عدم همکاری ایران با خودروسازی پژو گفت: این همکاری ادامه دارد و ما با شرکت پژو جوینت فنچر تشکیل داده ایم و خط تولید و همکاری مشترک داریم.

وی ادامه داد: خودرو تندر ما نیز محصول رنو است و همکاری با این شرکت ها ادامه دارد. البته محصولات ملی مانند دنا در داخل کشور توسط ایران خودرو تولید می شود که به نوعی مانند سمند خودرو ملی محسوب می شود.

پیش از این هاشم یکه زارع مدیر عامل ایران خودرو گفته بود : در خصوص کار با فرانسه بسیار موافقم که اشتباه کردیم. ما قرار بود در سیاست خارجی خود با ایجاد وابستگی استراتژیک برای رنو و پژو، آن ها را به رقابت بیندازیم. اما نتیجه برعکس شد! آخرش سایپا و ایران‌خودرو افتادند به جان هم که چه کسی کدام خودروی فرانسوی را تولید کند!

اما ظاهرا منظور یکه زارع از «اشتباه» بیشتر رقابت منفی بین خودرو سازان داخلی بوده نه قطع همکاری با پژو!!!!

منبع: بورس۲۴

نوشته افزایش نرخ دلار و تاثیر آن بر افزایش نرخ محصولات ایران خودرو اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.