بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

بخشودگی سود مرکب بدهی های بانکی/اجرای ۶۰ درصدی بخشودگی وام های زیر ۱۰۰ میلیون

بورس۷:

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از بخشودگی سود مرکب بدهی های بانکی در قانون بودجه سال ۹۷ خبر داد.

300x190 4 - بخشودگی سود مرکب بدهی های بانکی/اجرای ۶۰ درصدی بخشودگی وام های زیر ۱۰۰ میلیون

مهرداد بائوج لاهوتی در مناظره عملکرد سازمان مدیریت بحران

مهرداد بائو لاهوتیبا اشاره به قانون بودجه سال ۹۷ در خصوص بخشودگی سود مرکب بدهی های بانکی اظهار داشت: نگرانی هایی در زمینه پرداخت وام ها وجود دارد که در قانون بودجه امسال سود مرکبی که به وام ها تعلق می گرفت بخشیده شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از بدهکاران توان پرداخت سود مرکب را نداشتند، توضیح داد: به طور مثال افراد وام با سود ۱۴ درصد از بانک ها گرفته اند و اگر نتوانسته باشند سود مذکور را پرداخت کرده باشند بانک ها از بدهکار از دیرکرد سود نیز سود می گیرند، به همین جهت در قانون برای باز پس گیری بدهی ها سود مرکب بخشوده شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه بخشودگی سود مرکب بدهی های بانکی فرصت خوبی برای بدهکاران بانکی است، اظهار داشت: افراد وام های یک میلیارد تومانی گرفته اند که با بخشودگی سود مرکب تنها باید یک و نیم میلیارد تومان برگردانند، این اتفاق هم به نفع بدهکاران است هم به نفع بانک ها، چرا که پول و سرمایه بانک ها با این روش بر می گردد.

بخشودگی سود مرکب بدهی های بانکی فرصت خوبی برای بدهکاران بانکی است

وی در این باره که بخشش سود وام های زیر ۱۰۰ میلیون به درستی انجام نشده است، چه ضمانتی برای بخشودگی سود مرکب وجود دارد گفت: بخش عمده ای از وام ها زیر ۱۰۰ میلیون تومان به بانک ها برگردانده شده است، بنابراین در این زمینه تجربه خوبی داریم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور نیز خواهان تسویه حساب بدهکاران با بانک ها هستند، اظهار داشت: سال گذشته ۶۰ درصد بخشودگی سود وام های زیر ۱۰۰ محقق شد و با تمدید این مورد در قانون بودجه ۴۰ درصد باقی مانده این وام های پرداخت می شود.

به نقل از خانه ملت

نوشته بخشودگی سود مرکب بدهی های بانکی/اجرای ۶۰ درصدی بخشودگی وام های زیر ۱۰۰ میلیون اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس۷٫ پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.