بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

تأمین مالی ۳۰ هزار میلیاردی در بورس

تأمین مالی ۳۰ هزار میلیاردی در بورس

دسته بندی : بورس تهران تاریخ : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

 تأمین مالی 30 هزار میلیاردی در بورس

نخستین اوراق اجاره بر مبنای سهام به حجم ۱۰هزار میلیارد ریال با بازپرداخت یکساله و سود سالیانه ۲۰ درصد، به نام شرکت شستا و دارایی سهام شرکت تاپیکو روز سه‌شنبه هفته گذشته به طور کامل و در بازه زمانی کوتاه عرضه شد و امروز عرضه مرحله دوم آن و به حجم ۲۰ هزار میلیارد ریال با بازپرداخت سه‌ساله اجرایی شد.

به گزارش رادیوسهام ، با انتشار مرحله دوم اوراق اجاره بر مبنای سهام شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) توسط (شستا) و مشاوره شرکت تأمین سرمایه امین، در آخرین روزهای کاری سال ۹۶ مجموعاً ۳۰ هزار میلیارد ریال اوراق اجاره سهام عرضه شد.

مدیرعامل تأمین سرمایه امین با اعلام این خبر گفت: نخستین اوراق اجاره بر مبنای سهام به حجم ۱۰هزار میلیارد ریال با بازپرداخت یکساله و سود سالیانه ۲۰ درصد، به نام شرکت شستا و دارایی سهام شرکت تاپیکو روز سه‌شنبه هفته گذشته به طور کامل و در بازه زمانی کوتاه عرضه شد و امروز عرضه مرحله دوم آن و به حجم ۲۰ هزار میلیارد ریال با بازپرداخت سه‌ساله اجرایی شد.

سعید بداغی توضیح داد: برای متعهد پذیرهنویسی و بازارگردانی مرحله دوم اوراق با حجم۲۰ هزار میلیارد ریال، کنسرسیوم سال ۹۶ با راهبری تأمین سرمایه امین و با همکاری تأمین سرمایه‌های سپهر، کاردان و نوین شکل گرفت.

وی افزود: در این کنسرسیوم، تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی ۷ هزار میلیارد ریال بر عهده تأمین سرمایه امین، ۵ هزار میلیارد ریال بر عهده تأمین سرمایه سپهر، ۵ هزار میلیارد ریال بر عهده تأمین سرمایه کاردان و ۳ هزار میلیارد ریال بر عهده تأمین سرمایه نوین بود.

وی تأکید کرد: تضامین این انتشار نیز ترکیبی از تضمین بانک توسعه تعاون و توثیق سهام بود. در حقیقت این برای نخستین بار است که توثیق سهام به عنوان ضمانت انتشار اوراق اجاره انجام می‌پذیرد.

مدیر عامل تأمین سرمایه امین در پایان گفت: با توجه به اینکه روند اجرای این کار در آخرین روزهای کاری سال جاری اجرایی شد، اما با تلاش همکاران و برنامه بازاریابی مناسب، در مدت زمانی کوتاه و فشرده موافقت اصولی انتشار اخذ و کار عرضه با موفقیت به پایان رسید

منبع: سنا

نوشته تأمین مالی ۳۰ هزار میلیاردی در بورس اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.