بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

تعدیل مثبت ۵۱ درصدی «خموتور»

تعدیل مثبت ۵۱ درصدی «خموتور»

دسته بندی : بورس تهران تاریخ : دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷

بورس۷:

شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران در نماد «خموتور» از تعدیل مثبت ۵۱ درصدی این سهم پرده برداری کرد . خموتور در این گزارش آخرین پیش بینی درآمد هر سهم در سال مالی منتهی به ۹۶/۱۲/۲۹ بر اساس اطلاعات اولیه موجود، وضعیت شرکت را بشرح ذیل اعلام کرده است. ۱) افزایش فروش به میزان ۷ درصد و کاهش سود ناخالص عملیاتی در حدود ۳۳ میلیارد ریال نسبت به آخرین پیش بینی به علت افزایش نرخ مواد مصرفی خریداری شده (افزایش نرخ خریدهای داخلی – تغییرات نرخ ارز در خریدهای خارجی) ۲) افزایش خالص سایر درآمدها و هزینه های عملیاتی به میزان ۲۸ میلیارد ریال نسبت به آخرین پیش بینی به علت افزایش نرخ ارز و سود حاصل از تسعیر ارز، کاهش هزینه های جذب نشده بعلت افزایش تولید، افزایش نرخ فروش ضایعات ۳) کاهش هزینه های عمومی و اداری به میزان ۳ میلیارد ریال نسبت به آخرین پیش بینی ۴) کاهش هزینه های غیر عملیاتی به میزان ۷ میلیارد ریال نسبت به آخرین پیش بینی به علت عدم استفاده از تسهیلات مالی پیش بینی شده ۵) کاهش مالیات عملکرد به علت استفاده از معافیت های مالیاتی ناشی از زیان سنواتی به میزان ۳ میلیارد ریال نسبت به آخرین پیش بینی لازم به توضیح است نتیجه اقدامات فوق الذکر، تغییر میزان درآمد هر سهم از ۸۱ ریال به ۱۲۲ ریال پیش بینی میگردد که اطلاعات قطعی و نهایی بلافاصله پس از محاسبه اعلام خواهد گردید. مراتب جهت استحضار و اطلاع رسانی ایفاد می گردد.

گفتنی است ، خموتور در روزهای کاری سال جاری افت قیمت ۱۳ درصدی و در سال ۹۶ بازدهی ۳۶ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است .

نوشته تعدیل مثبت ۵۱ درصدی «خموتور» اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی بورس۷٫ پدیدار شد.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.