بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

دلیل اقبال بازار به سهام پالایشگاه شیراز

دلیل اقبال بازار به سهام پالایشگاه شیراز

دسته بندی : بورس تهران تاریخ : چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۷

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

دلیل اقبال بازار به سهام پالایشگاه شیراز

نماد پالایش نفت شیراز در روزهای اخیر مورد توجه و اقبال بازار سرمایه قرار گرفته است ، به نحوی که قیمت این سهم در طول ٣ روز کاری از محدوده ١٢٢٠٠ ریال به ١٣۴۵٠ ریال افزایش یافته است. شراز در سال ٩۶ فراز و فرود زیادی را تجربه کرد. این سهم نخستین معاملات سال مالی ٩۶ را در محدوده ١۶٠٠٠ ریال کلید زد و پس از آن که در عرض سه هفته از مرز ١٨۵٠٠ ریال عبور کرد مسیر نزولی را در پیش گرفت و در مدت ٢ ماه به سطح ١٢٧٠٠ ریال سقوط کرد. با آغاز تیر ماه روند قیمتی این سهم اندکی بهبود یافت. به طوری که توانست خود را تا محدوده ١۵٠٠٠ ریال بالا بکشد

به گزارش رادیوسهام ، نماد پالایش نفت شیراز در روزهای اخیر مورد توجه و اقبال بازار سرمایه قرار گرفته است ، به نحوی که قیمت این سهم در طول ۳ روز کاری از محدوده ۱۲۲۰۰ ریال به ۱۳۴۵۰ ریال افزایش یافته است.

شراز در سال ۹۶ فراز و فرود زیادی را تجربه کرد. این سهم نخستین معاملات سال مالی ۹۶ را در محدوده ۱۶۰۰۰ ریال کلید زد و پس از آن که در عرض سه هفته از مرز ۱۸۵۰۰ ریال عبور کرد مسیر نزولی را در پیش گرفت و در مدت ۲ ماه به سطح ۱۲۷۰۰ ریال سقوط کرد. با آغاز تیر ماه روند قیمتی این سهم اندکی بهبود یافت. به طوری که توانست خود را تا محدوده ۱۵۰۰۰ ریال بالا بکشد.

اما از ابتدای بهمن ماه قیمت شراز وارد مسیر کاهشی قوی و پرشتابی شد به طوری که در روزهای پایانی اسفند ماه کف قیمتی یک ساله این سهم شکست و بهای آن تا محدوده ۱۲۱۵۰ ریال افول کرد. اما از آخرین روز معاملاتی سال ۱۳۹۶ تاکنون بازار سرمایه از این سهم استقبال کرده و موجب رشد قیمتی آن شده است.

پالایش نفت شیراز که در دوره ۹ ماهه سال مالی ۹۶ بالغ بر ۲۳،۳۲۴ میلیارد ریال درآمد عملیاتی شناسایی کرد با تحقق ۱،۳۱۲ میلیارد ریال سود عملیاتی برای هر سهم ۱،۶۳۳ ریال سود کنار گذاشت.

*در شراز خبری نیست*

خبرنگار با گشتاسبی که به تازگی به سمت مدیریت مالی شرکت پالایش نفت شیراز رسیده به گفت و گو نشست.

گشتاسبی مدیر مالی شراز گفت: هیچگونه خبر خاصی که بر روی قیمت سهام شراز تاثیرگذار باشد وجود ندارد.

وی افزود: در حال حاضر آخرین وضعیت پالایش نفت شیراز همان اطلاعاتی است که در گزارش ۹ ماهه منتشر شده و خبر جدید در شرکت نشده که منجر به اقبال و توجه ویژه بازار سرمایه به سهام این شرکت شود.

منبع: بورس۲۴

نوشته دلیل اقبال بازار به سهام پالایشگاه شیراز اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.