بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

دلیل صف خرید سایپا دیزل|خکاوه در پی تسویه بدهی های بانکی

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

 دلیل صف خرید سایپا دیزل|خکاوه در پی تسویه بدهی های بانکی

داود منصوری فرد مدیر مالی شرکت سایپا دیزل در خصوص آخرین وضعیت بدهی های بانکی این شرکت گفت: در حال حاضر شرکت سایپا دیزل دارای مبلغ ٧۴٧ میلیارد تومان بدهی بانکی است که عمده آن مربوط به بانک پارسیان است.

به گزارش رادیوسهام ، شرکت سایپا دیزل با ۲ هزار و ۶۳۵ میلیارد و ۷۱۳ میلیون ریال سرمایه در زمینه تولید انواع کامیون، کامیونت سبک و سنگین، میدی باس و مینی بوس فعالیت می کند. این شرکت که یکی از زیرمجموعه های گروه سایپاست، سالهاست که به دلیل داشتن بدهی های بانکی نتوانسته به سود برسد. بدهی هایی که ۹۰ درصد آن مربوط به بانک پارسیان است.

با وجود این که این شرکت از مدت ها قبل در جهت تسویه بدهی های خود به بانک پارسیان تلاش های زیادی کرده اما هنوز در رسیدن به این هدف ناکام مانده است. با این وجود در بودجه سال مالی ۹۷ خکاوه تسویه این بدهی ها دیده شده است.

*خکاوه در پی تسویه بدهی های بانکی*

داود منصوری فرد مدیر مالی شرکت سایپا دیزل در خصوص آخرین وضعیت بدهی های بانکی این شرکت گفت: در حال حاضر شرکت سایپا دیزل دارای مبلغ ۷۴۷ میلیارد تومان بدهی بانکی است که عمده آن مربوط به بانک پارسیان است.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای تسویه بدهی های بانکی خکاوه ابراز داشت: با هدف کاهش یا خروج از بدهی های بانکی خکاوه مذاکراتی سه جانبه با سهامدار عمده و بانک پارسیان انجام دادیم تا به مدلی برای تسویه این بدهی ها دست یابیم. این مذاکرات هنوز به نتیجه نهایی نرسیده اما در حال انجام است.

او افزود: البته خکاوه از حدود دو سال قبل این تلاش ها و مذاکرات را آغاز کرده اما هر بار به دلایلی که از مهم ترین آن ها می توان به تغییرات مدیریتی در برخی از این سه ضلع مذاکره اشاره کرد، بی نتیجه ماند. اما این بار مذاکرات با جدیت بیشتری نسبت به دفعات قبل دنبال می شود و همانطور که در بودجه ۹۷ برآورد شده امیدواریم که در نیمه اول سال ۹۷ به نتیجه برسد.

*تاثیر تسویه بدهی ها چیست؟*

او درباره اثرات کاهش یا تسویه بدهی های بانکی خکاوه بر وضعیت عملیاتی و سودآوری این شرکت گفت: بخش عمده ای از ساختار مالی و بحث سود و زیان خکاوه تحت تاثیر بدهی به بانک پارسیان است. به طوری که حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیارد از هزینه های شرکت سایپا دیزل مربوط به هزینه های مالی بانک پارسیان است که در صورت تسویه تاثیر قابل توجهی بر سودآوری شرکت خواهد داشت.

منصوری فرد اذعان داشت: شرکت سایپا دیزل در بخش عملیات خود دارای حدود ۱۰۰ میلیارد سود است اما هزینه های شرکت که عمده آن هزینه های مالی مربوط به بدهی بانک پارسیان است، کل این مبلغ سود را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود: اگر خکاوه موفق به تسویه بدهی های بانک پارسیان شود می تواند از این محل افزایش سرمایه داده و به شرایط متعادل و مناسب تری برسد. از سوی دیگر تسویه این بدهی می تواند اعتماد سایر بانک ها را در پی داشته باشد و مهم تر اینکه شرایط مالی خکاوه بهبود یافته و به سودآوری خواهد رسید.

گفتنی است ، خکاوه از روزگذشته در بورس تهران با صف خرید سنگین مواجه شده است.

منبع: بورس۲۴

نوشته دلیل صف خرید سایپا دیزل|خکاوه در پی تسویه بدهی های بانکی اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.