بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

سایپا سهم بازار خود را افزایش می دهد

سایپا سهم بازار خود را افزایش می دهد

دسته بندی : بورس تهران تاریخ : دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

سایپا سهم بازار خود را افزایش می دهد

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک سایپا از برنامه ریزی این گروه برای افزایش تولید در سال۹۷ خبر داد و گفت: گروه خودروسازی سایپا در چهارماهه پایانی سال گذشته توانست تمام رکوردهای تولید را جابجا کند.

به گزارش رادیوسهام ، حسن قره‌یی اعلام کرد: گروه سایپا در زمینه روند افزایش تولید خودرو در کشور در سال گذشته حائز جایگاه نخست شده است.

بر اساس گزارشات اعلام شده، شرکت سایپا توانسته در ۲۶ اسفند ماه سال گذشته با تولید ۶۶۶ هزار و ۶۶۶ دستگاه خودرو به رشد ۱۷ درصدی دست یابد. همچنین سایپا توانسته با تولید ماهیانه ۶۷۹۲۸ دستگاه در دی ماه رکورد جدیدی ثبت کند. در این ایام رکورد بیشترین تولید هفتگی در هفته انتهایی سال با تولید ۱۹۵۱۳ دستگاه خودرو و بیشترین تولید روزانه در دو شیفت کاری با تولید ۳۱۲۵ دستگاه در روز ۱۹ دی ماه ۹۶ ثبت شده است.

قره یی با یادآوری افزایش کیفیت خودروهای تولیدی گروه سایپا به کسب دوستاره کیفی توسط محصولات X۱۰۰ و X۲۰۰ اشاره کرد و از ارتقای نمره کیفی خودروهای کوییک و ساینا اتوماتیک تا پایان سال گذشته خبر داد.

به گفته وی سایپا همچنین توانسته حدود ۵/۱ درصد بر رضایت مشتریان خود نسبت به سال قبل از آن بیفزاید.

وی افزود: در زمینه شاخص پاسخ گویی و رسیدگی به شکایت های مشتریان هم هدف گذاری های خوبی برای سال جاری چه در عرضه مدت زمان پاسخ و چه در زمینه کیفیت پاسخ گویی صورت گرفته و این گروه مصمم به دستیابی به اهداف خود است.

مدت زمان پاسخگویی سایپا در سال ۹۵، حدود ۲۶ روز بود که در سال ۹۶ این مدت با ۱۵ درصد بهبود و کاهش ۴ روزه همراه بوده است که نشان از بهبود کیفیت محصولات سایپا دارد.

وی با اشاره به کسب ۴۱ درصدی سهم بازار سایپا در سال۹۶ گفت: در سال گذشته فروش خودرو گروه سایپا بر اساس فاکتور صادر شده رشد ۱۷ درصدی و بر اساس ارزش ریالی ۳۹.۶ درصد افزایش داشته که باعث افزایش سهم بازار شده است.

سهم بازار سایپا در سال های انتهایی دهه هفتاد و ابتدای دهه ۸۰ تا مرز ۵۰ درصد افزایش یافته که در سال های اخیر به کمتر از ۳۴ درصد در سال های ابتدایی دهه ۹۰ کاهش پیدا کرده بود

منبع: سایپانیوز

نوشته سایپا سهم بازار خود را افزایش می دهد اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.