بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

شایعه افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی خدمات‌انفورماتیک‌ تایید شد

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

شایعه افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی خدمات‌انفورماتیک‌ تایید شد

خدمات‌انفورماتیک‌ شایعه افزایش سرمایه حداکثر ۲۰۰ درصدی از محل سود انباشته را تایید کرد و شرکت های آلومراد، سرمایه گذاری ملی ایران، زرین معدن آسیا، سرما آفرین و پگاه گلستان دست به شفاف سازی زدند.

به گزارش رادیوسهام ، خدمات‌انفورماتیک‌ که با سرمایه ۲۸۰ میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس تهران حضور دارد، طی روزهای گذشته با رشد نسبی قیمت سهام و همچنین شایعه افزایش سرمایه روبرو شده بود.

براین اساس ، “رانفور” در مورد شایعه منتشره در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه اعلام کرد با عنایت به مصوبه ۸ اردیبهشت هیات مدیره ، مقرر شد مقدمات لازم برای افزایش سرمایه از محل سود انباشته حداکثر تا سقف ۲۰۰ درصد سرمایه فعلی صورت پذیرد. بدیهی است انجام افزایش سرمایه منوط به اخذ نظر بازرس قانونی شرکت و تصویب مجمع و تایید سازمان محترم بورس و اوراق بهادار است.

همچنین شرکت ۴۹٫۵ میلیارد تومانی آلومراد که طی ۵ روز کاری با رشد بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام روبرو شده بود اعلام کرد تا مقطع فعلی تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده و نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر متاثر از عرضه و تقاضا در بازار است .

سرمایه گذاری ملی ایران که اخیرا” اقدام به برگزاری مجمع سالانه و تقسیم سود ۱۲۵ ریالی هر سهم کرده از وثیقه شدن ۴۹٫۳ درصد از سهام توسط سهامدار عمده یعنی شرکت توسعه معادن جنوب خبر داد که شامل بیش از ۲٫۲ میلیارد سهم در وثیقه بانک تجارت ، مسدود شدن ۱٫۱ میلیارد سهم به نفع سازمان امور مالیاتی و در وثیقه ۱۰۰۰ سهم توسط هیات مدیره است.

شرکت فرابورسی زرین معدن آسیا هم از حضور در مزایده فروش ۱۴٫۲۰۰ تن ماده معدنی سولفوره و کربناته معدن انگوراندر ۹ پارتی با عیار جداگانه خبر داد که توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برگزار شده است.

این مزایده شامل ۴۰۰۰ تن ماده معدنی سولفوره با عیار ۴۴ درصد روی ، ۳۲۰۰ تن ماده معدنی مخلوط سولفوره – کربناته با عیار ۳۰درصد روی و ۲ درصد سرب، ۴۰۰ تن ماده معدنی کربناته با عیار ۱۷ درصد روی و ۶ درصد سرب و ۲۴۰۰ تن ماده معدنی کربناته با عیار ۹ درصد روی و ۲ درصد سرب است.

شرکت سرما آفرین نیز از که با سرمایه ۱۴٫۸ میلیارد تومانی در بورس حضور دارد اعلام کرد به عنوان سهامدار عمده و دارنده بالغ بر ۶۷ درصد سهام شرکت صنعتی و معدنی ستبران ، در ۲۷ اسفند سال گذشته با پذیرش این شرکت در بازار شرکتهای کوچک و متوسط فرا بورس ایران (بازار SME) موافقت کرده فرآیند پذیرش در حال انجام است.

علاوه بر این پگاه گلستان حاضر در فرابورس هم از فک رهن زمین کارخانه خبر داد و اعلام کرد سند مالکیت زمین کارخانه که بابت تضمین تسهیلات دریافتی شرکت شیر خشک نوزاد پگاه در رهن بانک صادرات شهرکرد بوده، به استناد نامه ش۱۹ اسفند ۹۶ دفترخانه اسناد رسمی شماره ۱۰۱ شهرکرد فسخ معامله انجام و فک رهن شده است

منبع: عصرمالی

نوشته شایعه افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی خدمات‌انفورماتیک‌ تایید شد اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.