بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

صادرات ۷۴ درصدی شمش فولاد خوزستان

صادرات ۷۴ درصدی شمش فولاد خوزستان

دسته بندی : بورس تهران تاریخ : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

گزارش فعالیت فروردین ماه فولاد خوزستان حکایت از افزایش تولید محصول در این شرکت دارد.

به گزارش چیلان ، آمار تولید و فروش فولاد خوزستان در کدال مربوط به فروردین ماه منتشر شد که براساس این گزارش تولید اسلب این شرکت به ۱۴۶ هزار و ۳۵۳ تن رسیده است. همچنین تولید بلوم و بیلت به ۱۷۴ هزار و ۵۰۸ تن بوده است.

این شرکت در یک ماهه امسال ۶۱۱ هزار و ۵۳۴ تن گندله تولید کرده است. فولاد خوزستان در این مدت بیش از ۲۵ هزار تن اسلب داخلی، حدود ۳ هزار تن اسلب صادراتی، نزدیک به ۱۲۹ هزار تن بلوم و بیلت صادراتی و ۱۷ هزار تن بلوم و بیلت داخلی است. البته حدود ۲۶ هزار تن هم گندله در مدت مذکور فروخته شده است.

ارزش فروش شرکت در این مدت ۴۱۴ میلیارد و ۶۳۷ میلیون تومان برآورد اولیه شده است.

گفتنی است نرخ فروش بلوم و بیلت صادراتی۲۳۳۶ تومان به ازای هر کیلوگرم بود و شرکت برای فروش داخلی نرخ ۲۰۹۸ تومان را در نظر گرفته بود.

علی رغم کاهش تناژ فروش فولاد خوزستان در فروردین ماه امسال نسبت به سال قبل، ارزش طی ماه جاری ۲۷ درصد نسبت به فروردین ماه سال گذشته بیشتر بود.

از نکات این گزارش می‌توان به موجودی اسلب شرکت اشاره کرد که در ماه جاری تقریبا ۳ هزار تن فروش داشته و موجودی نگه داشته است.

همچنین نکته قابل تامل در گزارش اخیر فولاد خوزستان تغییر سبد فروش محصول و تمرکز بر بیلت صادراتی است. به نحوی که فروش بلوم و بیلت تقریبا ۷۰ درصد سبد فروش در فروردین سال جاری را تشکیل می دهد.

صادرات ۷۴ درصدی شمش فولاد خوزستان

منبع: چیلان

نوشته صادرات ۷۴ درصدی شمش فولاد خوزستان اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.