بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

صنعت ۱۰۰ ساله قندوشکر ایران توان قطع وابستگی‌ها را دارد

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

صنعت 100 ساله قندوشکر ایران توان قطع وابستگی‌ها را دارد

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه حمایت ازکالای ایرانی نیازمند پشتیبانی حاکمیت،نظام و مردم است ،ادامه داد: شاید وقت آن رسیده که همچون تحریم تنباکو از سوی مراجع امروز نیز مصرف کالاهایی همچون شکر خارجی با فتوای تحریم مواجه شود.

به گزارش رادیوسهام ، عبد الرحمن علمی ،معاون مالی و اقتصادی سابق شرکت قند شیرین خراسان حمایت از کالای ایرانی را مساوی با حمایت از داشته‌ها و هویت هر ایرانی دانست و گفت: با تجربه ۳۵ ساله خود در کارخانجات و صنعت قند و شکر کشور معتقدم حمایت از تولید کننده شکر داخلی می‌تواند نیاز به شکر خارجی را برای همیشه قطع نماید.

وی افزود: کارخانجات قندو شکر ایران با قدمتی ۱۰۰ ساله در حالی همچنان توان تولید ابن کالای استراتژیک و اساسی را دارند که طی این سال‌ها از این صنعت حمایت چندانی نشده است.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان این عبارت که تولید کننده شکر با کامی تلخ در این صنعت فعالیت می‌کند، افزود: تا قبل از پیوستن به سازمان تجارت جهانی و کنار رفتن نظام‌های تعرفه ای باید مقدماتی را فراهم کرد که نسبت به برخی کالای اساسی در کشور خودکفا و بی نیاز از واردات کالاهای مشابه شویم.

به گفته علمی هم اکنون یک هزارم هزینه‌ای که برای تولید کالاهای مصرفی و اسباب بازی می‌شود برای حمایت از تولید کالاهای اساسی همچون گندم یا شکر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه حمایت ازکالای ایرانی نیازمند پشتیبانی حاکمیت، نظام و مردم است، ادامه داد: شاید وقت آن رسیده که همچون تحریم تنباکو از سوی مراجع امروز نیز مصرف کالاهایی همچون شکر خارجی با فتوای تحریم مواجه شود.

تولید شکر از مرحله کاشت بذر چغندر تا مصرف آن در زمینه‌های شغلی و صنفی مختلف از کاربردهای وسیعی برخوردار بوده و به دلیل سطح تکنولوژی نه چندان پیشرفته از آن به عنوان صنعت کاربر یاد می‌شود.

بر این اساس می‌توان با حمایت کارخانجات تولید شکر ضمن حفظ سطح اشتغال از نیاز به شکر خارجی نیز رها شد.

منبع: فارس

نوشته صنعت ۱۰۰ ساله قندوشکر ایران توان قطع وابستگی‌ها را دارد اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.