بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

عرضه پتروشیمی پارس در برنامه آتی پارسان قرار دارد|احتمالا سود پارسان افت کند

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

عرضه پتروشیمی پارس در برنامه آتی پارسان قرار دارد|احتمالا سود پارسان افت کند

بررسی وضعیت صنایعی همچون پتروشیمی نشان می دهد که تک نرخی شدن دلار در ۴۲۰۰ تومان چندان به سود این گروه نخواهد بود . برخی گمان زنی ها از پذیرش شرکت پتروشیمی پارس در آینده نزدیک در بازار سهام حکایت می کند که می تواند رویداد تاثیرگذاری برای شرکت های پارسان ، غدیر و فارس باشد .

عرضه پتروشیمی پارس در برنامه آتی «پارسان» قرار دارد

حمیدرضا نبی زاده مدیر مالی شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان «پارسان» در این خصوص گفت: عرضه پتروشیمی پارس در برنامه های آتی قرار دارد؛ اما زمان این عرضه هنوز مشخص نیست. آثار مالی عرضه احتمالی پتروشیمی پارس بر سودآوری پارسان، با اهمیت نخواهد بود.

اثر دلار ۴۲۰۰ تومانی بر پتروشیمی ها منفی است / تاثیر منفی در خوراک مایع ها پررنگ تر است

این مقام مسئول در رابطه با تاثیر دلار ۴۲۰۰ تومانی بر وضعیت پتروشیمی ها بیان کرد: اثر دلار ۴۲۰۰ تومانی را بر صنعت پتروشیمی، منفی ارزیابی می کنم و پتروشیمی هایی که خوراک مایع مصرف می کنند، بیش از پتروشیمی هایی که خوراک گازی داشته باشند از این قضیه متاثر خواهند شد.

نبی زاده اضافه کرد : اکثر شرکت های پتروشیمی زیرمجموعه پارسان، خوراک گازی هستند که اثر کمتری از دلار تک نرخی ۴۲۰۰ تومانی خواهند پذیرفت. تلاش می شود این اثر منفی در شرکت های زیرمجموعه، از طریق برنامه های دیگری همچون افزایش ظرفیت تولید ، افزایش بهره وری ، افزایش قیمت محصولات و… پوشش داده شود.

آغاز مذاکرات برای دریافت تخفیف نرخ خوراک پتروشیمی ها

وی در خصوص امتیازهای دریافتی صنعت پتروشیمی با توجه به تک نرخی شدن دلار در ۴۲۰۰ تومان گفت : مذاکراتی در جریان است تا شاید بتوان با تخفیف بیشتر نرخ خوراک پتروشیمی ها، اثر منفی دلار ۴۲۰۰ تومانی بر صنعت پتروشیمی جبران شود.

احتمالا سود پارسان افت کند

مدیر مالی «پارسان» در خصوص تاثیر تک نرخی شدن دلار بر وضعیت سودآوری شرکت نفت و گاز پارسیان عنوان کرد: با فرض تثبیت دلار تک نرخی ۴۲۰۰ تومانی و عدم تغییر سایر عوامل، سودآوری پارسان در سال جاری احتمالا کمتر از سال گذشته، خواهد بود.

منبع: بورس۷

نوشته عرضه پتروشیمی پارس در برنامه آتی پارسان قرار دارد|احتمالا سود پارسان افت کند اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.