بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

مهمترین رویدادهای مالی و عملیاتی ذوب آهن در سال ۹۷

مهمترین رویدادهای مالی و عملیاتی ذوب آهن در سال ۹۷

دسته بندی : بورس تهران تاریخ : دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

مهمترین رویدادهای مالی و عملیاتی ذوب آهن در سال ۹۷

ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه است . ذوب آهن در سال ۹۶ توانست بازدهی ۲۹ درصدی را عاید سهامداران خود کند . بهبود چشمگیر وضعیت ذوب آهن در سال۹۶

به گزارش رادیوسهام ، سعید امید قائمی معاونت مالی شرکت ذوب آهن اصفهان در خصوص پیش بینی وضعیت «ذوب» در سال ۹۷ گفت: وضعیت شرکت ذوب آهن اصفهان در سال ۹۶ نسبت به سال قبل بهبود چشمگیری داشت و این بهبود را مرهون عوامل متعددی از جمله برنامه ریزی و پیگیری جدی برای مدیریت هزینه ها، افزایش قیمت های جهانی، تسریع در روند تامین مواد اولیه، و حمایت همه جانبه سهامدار عمده بوده ایم. برای کاهش هزینه ها تلاش بسیار صورت گرفته و امیدواریم در سال ۹۷ نیز، این روند تداوم داشته باشد.

با تهاتر بخشی از بدهی ، وضعیت گردش نقدینگی بهبود می یابد

وی در خصوص رویدادهای مالی تاثیرگذار بر ذوب آهن در سال جدید عنوان کرد :پس از تهاتر ۴۰۹ میلیاردی در سال گذشته، پیش بینی می‌شود حدود ۵۰ میلیارد تومان بدهی ذوب آهن بابت خرید شرکت زغالسنگ البرز شرقی با مطالبات تامین اجتماعی از دولت، تهاتر شود. با این تهاتر بخشی از جرائم متوقف می شود و در سال ۹۷ گردش نقدینگی بهتری خواهیم داشت.

کوره شماره یک مجددا وارد مدار می شود / با اجرای این طرح ماهانه ۲۰ میلیارد تومان صرفه جویی خواهد شد

امید قائمی دیگر مورد مثبت ذوب آهن در سال جدید را اینطور عنوان کرد : در سال ۹۷ ، کوره شماره یک مجددا وارد مدار تولید شده و طرح توسعه PCI به بهره برداری خواهد رسید. با بهره برداری از این طرح، زغالسنگ ارزان جایگزین کک شده و برآورد شده ماهانه ۲۰ میلیارد تومان صرفه جویی حاصل گردد.

بدهی معوق بانکی از ۲ هزار میلیارد تومان سال ۹۵ به ۵۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته است / امیدواری به صفر شدن بدهی معوق در سال جاری

وی در خصوص کاهش بدهی های معوق بانکی «ذوب» گفت : بخش مهمی از بدهی های معوق بانکی ذوب استمهال شده و مبلغ آن که در دی ماه ۹۵ به رقم ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسیده بود، اینک به ۵۰۰ میلیارد تومان تقلیل یافته و امیدواریم با پیگیری های در حال انجام، در سال ۹۷ این رقم به صفر رسد که در این صورت می توان به اجرای طرح های توسعه جدید هم اندیشید.

دستیابی به رکورد تولید ۳ میلیون تنی در سال ۹۷ و فروش دارایی های مازاد و غیرمولد جزو برنامه های ذوب است

معاونت مالی شرکت ذوب آهن اصفهان در خصوص احتمال رشد تولید و فروش دارایی های مازاد این مجموعه به بورس۷ گفت : در سال ۹۷ به دستیابی به رکورد ۳ میلیون تن تولید در سال ۹۷ امیدوار هستیم و همچنان پیگیر و مصر به فروش دارایی های مازاد و غیر مولد نیز می باشیم که در صورت تحقق این موارد، عملکرد به مراتب بهتری در سال ۹۷ خواهیم داشت.

افزایش سرمایه از دو محل تجدید ارزیابی و آورده نقدی در اولویت

در کنار این موارد در پی اصلاح ساختار مالی شرکت نیز هستیم که افزایش سرمایه از دو محل تجدید ارزیابی و آورده نقدی که پیگیر انجام آن می باشیم ما را به این خواسته می رساند.

اعمال نرخ جدید زغالسنگ تاثیر با اهمیتی بر سودآوری ذوب آهن ندارد

این مقام مسئول در خاتمه در رابطه با زمان اعمال نرخ جدید زغالسنگ و اثر آن بر صورت های مالی ذوب بیان کرد: به سبب کیفیت نسبتا پایین محصول داخلی، کش و قوس هایی بر سر پذیرش و زمان اعمال نرخ جدید وجود داشته و قرار است نرخ های جدید (هر تن زغالسنگ با قیمت پایه ۵۱۰ هزار تومان) اعمال شود که با توجه به طرح PCI در سال ۹۷، این موضوع تاثیر زیادی بر سودآوری شرکت ذوب آهن اصفهان نخواهد داشت.

منبع: بورس۷

نوشته مهمترین رویدادهای مالی و عملیاتی ذوب آهن در سال ۹۷ اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.