بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

پیش بینی بورس ٩٧|معرفی دو صنعت پیشرو در سال ۹۷

پیش بینی بورس ٩٧|معرفی دو صنعت پیشرو در سال ۹۷

دسته بندی : بورس تهران تاریخ : دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۷

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

 پیش بینی بورس ٩٧|معرفی دو صنعت پیشرو در سال 97

ولید هلالات تحلیل گر بازار سرمایه گفته : بورس ٩٧ به شدت تحت تاثیر متغیرهای سیاسی و اقتصادی است و از این جهت نمی توان تحلیل دقیقی درباره سرنوشت این بازار در سال پیش رو داشت.

به گزارش رادیوسهام ، بورس ۹۶ با کلیه وقایع و اتفاقات مثبت و منفی به پایان رسید. شاخص کل کار خود را در ارتفاع ۷۷ هزار و ۵۰۰ واحدی آغاز کرد و در پایان سال در ارتفاع ۹۶ هزار و ۲۰۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. در این سال صنعت قند و شکر بیشترین بازدهی را داشت. پس از آن صنایع اطلاعات و ارتباطات و فرآورده های نفتی به عنوان پربازده ترین صنایع بازار شناخته شدند.

اما بازار سرمایه در حالی به استقبال سال ۹۷ رفته که گمانه زنی هایی از خروج آمریکا از برجام وجود دارد. رویدادی که می تواند سرنوشت متفاوتی را برای اقتصاد کلان کشور و همچنین بازار سرمایه رقم بزند. در چنین شرایطی پیش بینی وضعیت بورس برای سال ۹۷ کار پیچیده و دشواری به نظر می رسد.

* بورس ما غیر قابل پیش بینی است*

ولید هلالات کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بازار در سال ۱۳۹۷ گفت: بازار سرمایه در سال ۹۷ می تواند نسبت به سال ۹۶ بسیار متفاوت باشد. به طور کلی شرایط کشور و اقتصاد ما چندان قابلیت پیش بینی ندارد اما در سال ۹۷ نیز تحرکاتی که در دنیا وجود دارد از جمله جنگ ارزی که چین به راه انداخته و جنگ اقتصادی در کل دنیا به شدت بر غیرقابل پیش بینی بودن بازار سرمایه ما افزوده است.

وی افزود: افزون بر عوامل یاد شده قیمت های جهانی در کنار نرخ دلار داخلی و همچنین افزایش نرخ محصولات داخلی که هنوز تعیین تکلیف نشده مولفه هایی هستند که می تواند وضعیت بازار سرمایه را نسبت به سال گذشته مطلوب تر یا نامطلوب تر نمایند.

او با تاکید بر متفاوت بودن شرایط سیاسی در سال جاری نسبت به سال ۹۶ گفت:در سال ۹۷ شرایط بازار سرمایه می تواند بسیار پیچیده تر از سال ۹۶ باشد اما اگر سرمایه گذاران قصد سرمایه گذاری در این بازار را داشته باشند بهتر است بر روی صنایع و شرکت هایی متمرکز شوند که از تحریم ها آسیب نمی بینند. با در نظر گرفتن سابقه شرکت ها و صنایع می توان دریافت که کدام شرکت ها و صنایع نسبت به تحریم ها آسیب پذیرترند و کدامیک آسیب کمتری خواهند پذیرفت.

*معرفی دو صنعت پیشرو در سال ۹۷*

هلالات تصریح کرد: به نظر می رسد گروه های پتروشیمی و سنگ آهن دو گروه مناسب برای سرمایه گذاری در سال ۹۷ و به خصوص برای سرمایه گذاری های بزرگ و حقوقی باشند. در خصوص سرمایه گذاری های کوچکتر فعلا نمی توان اظهار نظر دقیقی کرد. زیرا هنوز در هیچ صنعتی شاهد افزایش نرخ نبودیم و هنوز افزایش دستمزدها که منجر به بالا رفتن هزینه های شرکت ها خواهد شد را در پیش داریم.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر وضعیت تورم در سال جاری بیان داشت: باید به این نکته نیز توجه داشت که در سال ۹۷ تورم عدد بالاتری را نسبت به سال ۹۶ خواهد داشت. بنابراین با در نظر گرفتن موارد یاد شده فعلا نمی توان شرکت یا شرکت هایی را برای سرمایه گذاری مناسب معرفی کرد. اما به طور کلی با مقایسه کلیه صنایع بدون در نظر گرفتن صنایعی که به دلار وابستگی دارند گروه IT می تواند برای سرمایه گذاری مناسب باشد. در این گروه شرکت هایی مانند رکیش، رتاپ و پرداخت را می تواند جهت سرمایه گذاری مطلوب معرفی کرد.

او در پایان تاکید کرد: باید توجه داشت که در سال ۹۷ حوادث گوناگونی که احتمالا در اقتصاد داخلی و خارجی و هچنین وضعیت سیاسی رخ خواهد داد ممکن است شرایط سرمایه گذاری را تغییر دهد.

منبع: بورس۲۴

نوشته پیش بینی بورس ٩٧|معرفی دو صنعت پیشرو در سال ۹۷ اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.