بورس ریپورت - اخبار و آموزش و مقالات بورس،بورس،اخبار بورس،آموزش بورس،خبر اقتصادی،پول،پول و بورس،سرمایه گذاری در بورس،بورس ایران،بورس تهران،بورس مشهد،اخبار پدیده،اخبار علمی آموزشی فرهنگی

گزارش مجامع عمومی عادی و فوق العاده سالانه فخاس

گزارش مجامع عمومی عادی و فوق العاده سالانه فخاس

دسته بندی : بورس تهران تاریخ : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

گزارش مجامع عمومی عادی و فوق العاده سالانه فخاس

مجامع عمومی عادی و فوق العاده سالانه شرکت فولاد خراسان «سهامی عام» برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۶ با حضور ۰۷/۹۷ درصد صاحبان سهام حقیقی، حقوقی و نمایندگان قانونی آنان در محل مشهد، سالن اجتماعات هتل میثقاق ساعت ۳۰/۹ روز دوشنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ برگزارشد.

به گزارش رادیوسهام به نقل از واحد روابط عمومی، در این مجمع عمومی مبلغ ۱ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال توزیع سود سهام (۱۸۵ ریال خالص به ازای هر سهم) را از سود قابل تقسیم میان سهامداران مصوب نمود.

همچنین در اجرای ماده ۱۰۱ اصلاحیه قانون تجارت،هیات رئیسه مجمع عمومی عادی شرکت به ریاست دکتر میرعباسی،ناظران آقایان علی اکبری از شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و آقای رئیس جعفری از صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد ایران و منشی جلسه مهندس احمدی تشکیل گردید.

این گزارش حاکی است در ادامه مهندس احمدی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پس از انتخاب هیات رئیسه مجمع، گزارش مبسوطی از عملکرد هیات مدیره به مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام درباره فعالیت شرکت در سال مالی ۹۶، اظهار داشت:گزارش تهیه شده با محورهای طرح های توسعه،تحلیل مواد اولیه،روند تولید و بازاریابی و فروش، مالی و اقتصادی و نظام های مدیریتی به سمع حاضرین می رسد.

مدیرعامل فولاد خراسان تصریح کرد: در سالی که گذدشت در مجموعه فولاد خراسان ۱۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری به ثمر رسید که شامل فولادسازی شماره ۲ با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیارد تومان و کارخانه گندله سازی با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان که تست سرد آن در سال گذشته انجام شد و در اردیبهشت ماه سال جاری با حضور ریاست محترم جمهور افتتاح گردید که با این افتتاح، زنجیره تولید در فولاد خراسان تکمیل و باعث ایجاد توازن و رسیدن صرفه در مقایسه اقتصادی و تکمیل زنجیره تولید از کارخانه نورد تا گندله سازی شد.

مهندس احمدی یکی از دستاوردهای سال گذشته را گشایش L/C پروژه کنسانتره نام برد و گفت امیدواریم با توجه به موضوع برجام و تحریم ها، موانع نهایی این گشایش طی شود و تا پایان سال ۱۳۹۸ به بهره برداری برسد.

مدیر عامل فولاد خراسان در ادامه با اشاره به رشد ۱۷ درصدی در تامین گندله و همچنین رشد ۲۲ درصدی در تولید فولادسازی گفت:در موجودی محصول ۹۷ درصد کاهش داشتیم که این خود می تواند شاخص ارزشمندی برای ما باشد زیرا سیاست های اتخاذ شده در کمیته فروش و جلسات هیات مدیره منجر به فروش محصولات در بازار گردید.

ایشان از افزایش ۱۸ درصدی تولید آهن اسفنجی در سال گذشته خبر داد و افزود:در تولید میلگرد نیز کاهش نسبتا کمی در تولید داشته ایم و علت آن تولید محصول ریز بار با توجه به درخواست بازار بوده است و همچنین در فروش محصولات ۲۷ درصد رشد دربرداشته است که ۶۳۹ هزارتن محصول بفروش رسیده است و در مقابل ۵۳۰ هرازتن تولید داشته ایم و در فروش شمش ۱۹۷ درصد رشد حاصل گردیده است.

مهندس احمدی با بیان اینکه در گردش مواد و محصول ما بیش از۱ میلیون تن نسبت به سال گذشته ارتقا داشته ایم افزود: این یک دستاورد ملی، منطقه ای و عمومی است با توجه به شاخص های مالی نشانگر سود بیشتر شرکت است و به معنای این است که در واقع ۱ میلیون تن محصول و کالا بیشتر جا به جا شده است و به دنبال آن ایجاد اشتغال دارد و این رشد در خروج و ورود کالا عمدتا به صورت ریلی و جاده ای بوده است.

مدیر عامل فولاد خراسان از دیگر دستاوردهای مهم سال گذشته اشاره به تسویه وام ۴۲ میلیون یورویی شرکت ایمپادکو کرد و گفت : ۹ درصد از تحقق بودجه جلو تر هستیم که امیدوارم در سال آینده شتاب بیشتری نیز بگیرد.

ایشان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۸۰۰ میلیارد تومان فروش داشته ایم و درآمدهای مالیاتی ۳ برابر شده است گفت:مجموعه فولاد خراسان با توجه به ایجاد طرح های توسعه ، تقسیم سود برای سهامداران و همچنین در حال تکمیل زنجیره تولید خود در محل سنگ آهن خواف می باشد در حال حاضر به مرحله ای رسیده است که۱۰ درصد درآمد مالیاتی استان خراسان رضوی را پوشش می دهد و همچنین در سال ۶۰۰ میلیارد تومان سرریزهای توسعه ای برای منطقه در بردارد.

مدیرعامل فولاد خراسان درباره اهمیت ذی نفعان، خصوصا سهامداران گفت: به عنوان صاحبان شرکت حداکثر تلاش را در راستای تحقق سود پیش بینی شده انجام داده است و همواره منافع سهامداران در نظرگرفته شده است.

مهندس احمدی از دیگر افتخارات و دستاوردهای سال گذشته اشاره به استخدام ۱۰۴ نفر برای کارخانه گندله سازی،افتتاح مرکز آموزش بین کارگاهی با مشارکت سازمان فنی حرفه ای، ورود اولین قطار حامل کنسانتره از محل سنگ آهن خواف به محل انبار مجتمع در سایت صنعتی که با این اقدام هزینه های حمل ریلی نسبت به جاده ای به نصف کاهش می یابد و همچنین واحد نمونه در زمینه صادرات و صنعتی و در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت، کمک در اسکان زلزله زدگان غرب کشور انجام شد.

در ادامه این مجمع، معاون مالی و اقتصادی شرکت هدف از افزایش سرمایه در مجمع فوق العاده را اصلاح ساختار مالی ذکر نمود و افزود: افزایش سرمایه شرکت از محل اندوخته سرمایه ای ، مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران می باشد.

مجید شکرانی سرمایه فعلی شرکت را ۸ هزار میلیارد ریال نام برد که با افزایش سرمایه به ۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

این گزارش می افزاید:در این مجمع صورت های مالی برای سال مالی منتهی به ۱۹/۱۲/۱۳۹۶ به تصویب رسید و همچنین موسسه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، موسسه صندوق حمایت از بازنشستگی کارکنان فولاد، شرکت ارزش آفرینان صبا و شرکت سرمایه گذاری ارشک به عنوان اعضای هیات مدیره شرکت برای دو سال انتخاب و موسسه حسابرسی «آزمون پرداز ایران مشهود» به عنوان حسابرس و بازرس اصلی و موسسه حسابرسی «دایا رهیافت» به عنوان بازرس علی البدل برای سال مالی منتهی به ۱۹/۱۲/۱۳۹۷ تعیین گردیدند.

انتخاب روزنامه های «خراسان» و «دنیای اقتصاد» به عنوان روزنامه کثیر الانتشار برای درج آگهی های شرکت نیز از دیگر مصوبات مجمع فولاد خراسان بود.

درخاتمه عضو هیات مدیره از حضور سهامداران و نمایندگان محترم آنان که در جلسه مجمع عمومی عادی و فوق العاده سالانه حضور داشتند و همچنین حسابرسی مستقل و بازرس قانونی شرکت که با حضور مستمر و رسیدگی های جامع خود اعتباری مضاعف به اطلاعات مالی بخشیده اند و نیز مدیران و کارکنان که با تلاش بی وقفه خود در جهت حصول اهداف شرکت کوشیده اند، صمیمانه تشکر و قدردانی نمود

منبع: معدن۲۴

نوشته گزارش مجامع عمومی عادی و فوق العاده سالانه فخاس اولین بار در اخبار بورس بخوانید

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 4
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.